Horvátország a spanyolokat verve lett csoportelső

A 2016-os futball Európa Bajnokságon a balkáni országok közül kizárólag Horvátország jutott tovább a nyolcaddöntőbe, ahol Portugália lesz az ellenfele.

A horvátok egy utolsó percben lőtt góllal győztek Spanyolország ellen, így csoportelsők lettek, de szombaton újra kemény mérkőzés vár rájuk Ronaldoék ellen.

Albánia történelmi győzelmet aratott Románia felett. Az albánok első EB gólja egyben 3 pontot is ért, de továbbjutást nem. Legrosszabb harmadikként kiestek, de emelt fővel távozhatnak, mivel jól játszottak az Európa Bajnokságon. Románia egy pontot szerezve csoport-utolsó lett.

Törökország 2-0 -ra nyert Csehország ellen, így a csoportban harmadik helyen végzett. A győzelem viszont továbbjutást nem ért (rosszabb gólkülönbsége miatt).