Ez történt a vb selejtezők második fordulójában.

Koszovó a finnek elleni bravúros döntetlen után beleszaladt a késbe: a horvátok 6-0-ra győztek, Mandzukic, a Juventus klasszisa egy félidő alatt hármat berámolt.

Szerbia simán nyert Moldova ellen, Törökország pedik ikszelt az ukránok ellen. Nem sikerült a pontszerzés a makedónoknak, akik a rájátszás utolsó percében tizenegyest hibáztak.

D-csoport:
Ausztria – Wales 2-2 (Arnautovic 28., 48., ill. Allen 27., Wimmer 45+1. – öngól)
Írország – Grúzia 1-0 (Coleman 56.)
Moldova – Szerbia 0-3 (Kostic 19., Ivanovic 37., Tadic 60.)

G-csoport:
Liechtenstein – Albánia 0-2 (Jehle 12.- öngól, Balaj 71.)
Macedónia – Izrael 1-2 (Nestorovski 63. ill. Hemed 25., Ben Haim 43.)
Olaszország – Spanyolország 1-1 (De Rossi 82. – 11-esből ill. Vitolo 55.)

I-csoport:
Izland – Finnország  3-2 (Arnason 37. Finnbogason 90. Sigurdsson 90+6.  ill. Puki 21., Lod 39.)
Koszovó – Horvátország 0-6 (Mandzukic 6., 24., 35., Mitrovic 68., Perisic 83., Kalinic 90+2.)
Törökország – Ukrajna 2-2 (Tufan 45+1., Calhanoglu 81. – 11-esből, ill. Yarmolenko 24. – 11-esből, Kravets 27.)