A 2018-as Szláv Kupát a Balkaninfo focicsapata nyerte.

Június 30-án a Szláv és Balti Filológiai Intézeti Képviselet szervezéseben került megrendezésre 2018-ban is a Szláv Kupa a BEAC pályán. Szerencsére nagyon jó idő fogadta a résztvevő csapatokat és az érdeklődőket. Idén először a Balkaninfo is benevezett a kispályás focitornára.

A csoportkör első mérkőzésén hamar nehéz helyzetbe kerültünk a Sztrapacska ellen, de sikerült fordítani és végül 2-1 -re nyert a Balkaninfo. A második és harmadik mérkőzésünkre már felébredtünk és sikerült egy 7-0-ás és egy 6-0-ás győzelmet aratnunk a Hermanos SC és a Jurassic Park ellen. Ezzel a három győzelemmel a csoport első helyén végzett a Balkaninfo csapata, és bejutott a legjobb 4 közé. Az elődöntőben Szerbia volt az ellenfél, a nagyon nehéz és küzdelmes mérkőzést végül 1-0-ra megnyertük. A döntőben a csoportbeli ellenfelünk ellen léptünk pályára újra. A mérkőzés első félidejében kétgólos hátrányba kerültünk, de sikerült az utolsó pillanatban szépítenünk. A második félidőben hiába támadtunk, gólt nem sikerült szereznünk, egészen a végéig … Az utolsó másodpercben előre merészkedett a kapusunk és egy gyönyörű góllal egyenlíteni tudott. A büntetőpárbajban pedig végül 3-1 -re győztünk, így a 2018-as Szláv Kupát a Balkaninfo csapata nyerte meg.